Konu, Haber ve Duyurular

Nakliye, Tekirdağ Nakliyeciler, Çorlu Nakliyat

Nakliye, Tekirdağ Nakliyeciler, Çorlu Nakliyat

Nakliye, Tekirdağ Nakliyeciler, Çorlu Nakliyat Kamyon şirketleri için Federal Motor Taşıyıcı Güvenlik Yönetmeliklerine göre önleyici muayene ve bakım politikalarını değerlendirecek bazı yararlı işaretçiler

Kamyon şirketi denetim ipuçları

Bir kamyon kazası avukatı olarak, semi-truck düzgün muhafaza edilmediği için sebep olan çok fazla önlenebilir çarpışma gördüm. Daha önce , kamyon şirketlerinin uyması gereken bazı görev ve düzenlemeler hakkında blog yazdık . Araçların korunması ve düzenli aralıklarla denetlenmesi, kamyon otoyoldayken arızaların oluşmasını önleyecek ve kazaları önleyecektir.

Mekanik arızadan kaynaklanan kazalar önlenebilir olduklarından çok sinir bozucu. Gerçek şu ki, ticari araçların bakımıyla ilgili olarak şirketlerin ve kamyon şoförlerinin uyması gereken birçok düzenleme mevcut. Doğru şeyi yapmak ve kamyon filolarını düzenli olarak incelemek, bakımını yapmak ve onarmak için dürüst bir çaba gösteren kamyon şirketleri bile bir şeyi gözden kaçırabilir.

Böylece kamyon şirketlerinin hepsi orada; bunu düşün.

İşte bazı kendinize sormanız veya büyük teçhizat kamyon teftiş ve güvenli bir filo korumaya yardımcı olabileceğini yapıyor düşünebilirsiniz (bazı vurgu) şeyler.

Q. Kamyonlarınız aşırı onarım istiyor mu?
C. Öyleyse, bu, bakım veya inceleme prosedürlerinin yetersiz olduğunu gösterebilir. Kazaları önlemek için bu önleyici prosedürlerin yerine getirilmesi kritik öneme sahiptir.

S Aracınızın bakımını izlemek için kayıt tutma sisteminiz var mı?
A. Güvenlik Tüzükleri uyarınca kayıt tutma sisteminiz olmalıdır. Kamyonetlerinizde yaptığınız muayene, bakım ve onarımları ayrıntılandırmanız gerekir. Bu kayıtları tutmamak FMCSA ile büyük sıkıntıya düşebilir.

S: Bir bileşen parçası üzerindeki aşınma ne zaman değiştirilmesini gerektirdiğini izlemek için bir yolunuz var mı?
A. Yukarıda tartışılan kayıt tutumu ile ilişkilidir. Kamyonlarınızın parçalarında aşınmayı izleyebilen bir sistem bulundurmanız gerekir. Bunu yapmanın önemi azdır edilemez.

S. Bir kamyonun hizmet dışı bırakılmasını zorunlu kılan yönergelerin ve düzenlemelerin farkında mısınız?
A. İstif aracının çalışmasını diskalifiye edebilir durumlar vardır. Bunlarla aşina olduğunuzdan emin olun. Güvenlik Yönetmelikleri uyarınca yol dışı kalması gereken araçların cezaları ağır olabilir. Aslında, tam da bu, FMCSA’nın “yakın tehlike” yi yola çıkarma yasal gücüne bağlı olarak şirketinizi operasyonları durdurmasını emredebilecek bir ihlal türüdür.

S. Önleyici prosedürlerin gerçekte ne kadar etkili olduğunu izlemenin bir yolu var mı?
A. Yerinde bakım ve muayene prosedürlerine sahip olmak bir şey- fakat etkili olup olmadıkları tamamen farklı bir sorudur. Politikalarınızın, işlettiğiniz kamyonlarda bulunan kusurları tespit etmede ve derhal düzeltmede etkili olduğundan emin olun. Etkili bakım işlemleri kazaları önleyecek ve hayat kurtaracaktır.

S. Sürücülerinizi bakım ihtiyaçlarını tespit etmek için yeteri kadar eğitim aldınız mı?
A. Araç sürücülerinizin Güvenlik Yönetmelikleri kapsamındaki denetim ve bakım yükümlülüklerinin farkında olduğundan ve bu görevleri yapabileceklerinden emin olmalısınız. Bunlar, FMCSA tarafından kamyon şoförüne, motorlu taşıta bindirilenlerden ayrı olarak verilen ayrı görevlerdir. Daha fazla bilgi için, kamyon sürücüleri için denetim ipuçları hakkındaki blogumuza bir göz atın .

Q. Bakım programınız titizlikle bu kritik bileşenlere bakıyor mu?

  • Direksiyon
  • Frenler
  • Kuplörler
  • Lastikler ve jantlar
  • Süspansiyon?

C. Bu kritik bileşenler Güvenlik Yönetmeliği’ne göre kendi denetim parametrelerine sahiptir. Onlara aşina olduğunuzdan emin olun ve filonuzu buna göre kontrol edin. Daha önce bu blogda, örneğin lastikler gibi bazılarını görüştük.

Unutmayın, bu özel bir liste değil. Ayrıca, politikalarınızın FMCSA yönetmelikleriyle uyumlu olduğundan emin olmaya kılavuzluk etme amacı da yoktur. Bu, kamyon şirketlerinin denetim ve bakım prosedürlerini düşünmesini ve gerçekten incelemelerini sağlamak içindir. Hep birlikte çalışalım ve yollarımızı daha güvenli yapalım.
TEKİRDAĞ evden eve nakliyat şirketleri iletişim bilgileri ve fiyatları burada,TEKİRDAĞÇORLU Nakliye – Nakliyerehberim Enakliyat’ta Tekirdağ için evden eve nakliyat ihalesi açın, Tekirdağ evden eve Öncelikle Enakliyat’a teşekkür ederim aksi halde herhangi bir nakliye firması ile … batıda ise Tekirdağ’ın ilçeleri Çorlu ve Çerkezköy faaliyet göstermektedir.Çorlu Nakliyatçılar Çerkezköy Nakliyeciler Çorlu Nakliye Çer-Taş Nakliyatçılar, Çorlu. Tekirdağ Nakliye, Çorlu Nakliye,

Nakliye, Tekirdağ Nakliyeciler, Çorlu Nakliyat Tekirdağ Nakliyat, Tekirdağ Nakliye, Tekirdağ Nakliyeciler, Çorlu Nakliyat Tekirdağ Nakliyat, Tekirdağ Nakliye, Tekirdağ Nakliyeciler, Çorlu Nakliyat

Nakliye, Tekirdağ Nakliyeciler, Çorlu Nakliyat Çerkezköy Çorlu, Saray, Tekirdağ Evden Eve Nakliyat Çorlu Evden Eve evden eve taşıma cerkezköy evden eve nakliyat wordpress tekirdağ cerkezköy evden

Bir önceki yazımız olan Çorlu Nakliyat Çorlu Nakliyeciler başlıklı makalemizde +çorlu +nakliye+ borsası, +çorlu +nakliyeciler +sitesi +çorlu +nakliyeciler +sitesi +nerede ve +çorlu +nakliyeciler +sitesi adresi hakkında bilgiler verilmektedir.

Konu Etiketleri: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

0 yorum

Konuya Yorum Yapınız

You must be logged in to post a comment.


Çerkezköy evden eve nakliyatÇerkezköy Evden Eve TaşımaKapaklı Evden Eve NakliyatÇerkezköy Halı Yıkama, Koltuk YıkamaÇerkezköy Halı Yıkama, Koltuk YıkamaÇerkezköy Nakliye, NakliyatÇerkezköy Nakliye, NakliyatKapaklı Halı Yıkama, Koltuk Yıkama